• 698 658 759
 • super.optyk@wp.pl
 • 10-18 (od Pn do Pt)
 • 3

  lip

  2017

Okulary do komputera

Wiele osób spędza codziennie wiele godzin przed komputerem. Niewiele jednak zdaje sobie sprawę z tego, że już po kilkunastu minutach pracy przed monitorem bez prawidłowej ochrony można zacząć odczuwać dolegliwości ze strony oczu.

Okulary antyrefleksyjne do komputera

W celu ochrony przed szkodliwym działaniem światła z monitora warto zainwestować w specjalne okulary przeznaczone właśnie do takiej pracy. Muszą one posiadać warstwę antyrefleksyjną. Powłoki tego rodzaju różnią się kolorem odblasku szczątkowego. Te z odblaskiem niebieskim są przeznaczone są do monitorów LCD i LED. Poza tym znaczenie ma też odporność na zarysowania oraz rodzaj zastosowanych powłok oleofobowych  hydrofobowych.

Okazuje się, że zjawisko widzenia komputerowego jest bardzo często i w zasadzie dotyka każdego, kto przez kilka godzin dziennie siedzi przed komputerem. klasyczne okulary z antyrefleksem, a więc zerówki są na rynku dostępne powszechnie, ale nie stanowią skutecznej ochrony przed szkodliwym światłem. wpływają jedynie na nieco większy kontrast widzenia. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest powłoka antyrefleksyjna LED- Protect. Zabezpiecza ona oczy przed szkodliwym działaniem niebieskiego światła, a przy tym jest estetyczna. Zerówki LED- Protect dają szczątkowe odbicie niebiesko-zielone. Poza cechami zapobiegawczymi wadom wzroku okulary te mają też walory estetyczne. Wiele osób sięga po nie aby wyróżnić się z tłumu. Zresztą klasyczne zerówki połączone z nowoczesnymi oprawkami potrafią prezentować się naprawdę efektownie.

okulary do komputera

Niestety statystyki jednoznacznie pokazują, że obecnie aż 80% dzieci i osób dorosłych spędza codziennie przynajmniej 3 godziny przed monitorem komputera. Średni czas użytkowania wynosi 6,5 godziny dziennie i cały czas rośnie. Obecnie smartfony, monitory, telewizory czy tablety stały się czymś zupełnie normalnym. Jednak negatywnym skutkiem nadmiernego korzystania z monitorów są choroby oczu, a także te dotyczące innych organów.

Okulary do pracy przy komputerze

Dobrze wybrane okulary do pracy przed komputerem nie tylko likwidują fałszywe obrazy, ale i podnoszą kontrast czy ostrość widzenia. Poza tym chronią także oczy przed promieniowaniem UV oraz falami, które są emitowane przez ekran komputera. Jednak trzeba przy tym pamiętać, że okulary przeznaczone do pracy muszą być dopasowane do danej osoby, jej wieku, refrakcji oczu czy nawet rodzaju wykonywanej pracy.

Sposoby przeciwdziałania Syndromowi Widzenia Komputerowego (CVS)

Niewiele osób wie, że można wyeliminować lub w dużym stopniu zminimalizować szansę na wystąpienie tego syndromu poprzez stosowanie podczas pracy kilku prostych zasad:

 • - monitor należy ustawić pod odpowiednim kątem, wówczas światło padające do oka nie jest dla niego szkodliwe,
  - ekran monitora powinien znajdować się w odległości od 40 do 75 cm od oczu,
  - kąt obserwacji musi zawierać się w przedziale 20-50 stopni,
  - trzeba pamiętać o regularnych przerwach w pracy, raz na pół godziny warto oderwać wzrok od monitora i popatrzeć w oddalony punkt, najlepiej zlokalizowany za oknem, już kilka - minut przerwy od pracy ma dla oczu zbawienny wpływ i zmniejsza szansę wystąpienia syndromu,
  - warto zainwestować w okulary z powłoką antyrefleksyjną LED-Protect.
  - Osoby, które mają na względzie dobro swoich oczu powinny zadbać o higienę pracy. Trzeba przy tym pamiętać tylko kilku prostych zasadach. Wówczas praca przy komputerze oraz problemy ze wzrokiem wcale nie muszą iść w parze.

 • Telefon:
  698 658 759

 • ul. Wysłouchów 6A/9
  30-611 Kraków

 • E-mail:
  super.optyk@wp.pl

logo-footer

© Copyright salonsuperoptyk.pl. All Rights Reserved.