• 698 658 759
 • super.optyk@wp.pl
 • 10-18 (od Pn do Pt)
 • 10

  lip

  2017

Okulary kupione samodzielnie a wybrane przez optyka

Wydawać by się mogło, że życie z poważnymi wadami wzroku jest niemalże niemożliwe. Takie dolegliwości znacznie ograniczają przecież nasze zdolności do wykonywania nawet podstawowych, codziennych czynności. Niestety, są one dzisiaj bardzo powszechne i nic nie wskazuje raczej na to, aby ten stan rzeczy miał się zmienić. Współczesny człowiek spędza większą część swojego dnia przed komputerem, a kiedy od niego odchodzi – sięga po smartfona. Cała ta technologia jest oczywiście niezwykle przydatna, ale stwarza również liczne zagrożenia. Promieniowanie emitowane przez ekrany takich urządzeń jest bardzo niebezpieczne dla naszego wzroku. Warto zatem wiedzieć, że dzięki dobrze dobranym okularom można całkowicie wyeliminować takie niedogodności ze swojego życia.

Wybór okularów nie jest prostym zadaniem. Dostępne na rynku soczewki i oprawki odznaczają się tak ogromnym zróżnicowaniem, że można spędzić nad tym mnóstwo czasu. Same oprawki to oczywiście kwestia gustu, jednak soczewki muszą być dopasowane do naszej wady wzroku. Nowoczesne soczewki potrafią być bardzo cienkie i lekkie, co czyni korzystanie z nich naprawdę wygodnym. Nie da się jednak dać jednej, uniwersalnej odpowiedzi co do tego, które soczewki będą odpowiednie w przypadku konkretnej wady wzroku. Wszystko musi być wybierane dla pacjenta indywidualnie.

Okulaty optyk Kraków

Aby wybrać dla siebie okulary możemy zdecydować się albo na samodzielny zakup, albo na wizytę u optyka. Decydując się na specjalistę trzeba być przygotowanym na szereg dość czasochłonnych badań. Dokładna diagnostyka wad wzroku może być złożonym procesem, ale wykonanie wszystkich czynności jest niezbędne do tego, aby optyk stwierdził, jakich rozwiązań potrzebujemy. Samodzielny zakup jest rozwiązaniem o wiele szybszym i tańszym, ale może nieść ze sobą poważne zagrożenia dla naszego wzroku. Decyduje się na to mnóstwo ludzi, nie wiedząc nawet dokładnie, jakiej korekcji potrzebują. Efekt jest taki, że chcąc nieco zaoszczędzić przez długi czas korzystamy z nieodpowiednich dla nas okularów, które zamiast pomagać – jeszcze bardziej niszczą nasz wzrok.

Aby cieszyć się odpowiednimi okularami, zawsze trzeba złożyć wizytę u optyka. Otrzymamy wówczas okulary które będą odznaczały się o wiele wyższą jakością niż te "sklepowe" i które będą przygotowane z myślą o naszych indywidualnych warunkach i potrzebach. Jedynie w taki sposób zapewnimy sobie prawidłową korekcję. Samodzielnie nigdy nie możemy diagnozować u siebie żadnych dolegliwości, niezależnie od tego, czy są to choroby oczu czy jakiekolwiek inne.

 • Telefon:
  698 658 759

 • ul. Wysłouchów 6A/9
  30-611 Kraków

 • E-mail:
  super.optyk@wp.pl

logo-footer

© Copyright salonsuperoptyk.pl. All Rights Reserved.