• 698 658 759
 • super.optyk@wp.pl
 • 10-18 (od Pn do Pt)
 • 29

  cze

  2017

Soczewki progresywne – dla kogo?

Osoby które cierpią jednocześnie na krótko i dalekowzroczność dawniej musiały radzić sobie z posiadaniem dwóch par okularów. Na szczęście w pewnym momencie wynaleziono rozwiązanie, które całkowicie zniwelowało tego typu trudności. Soczewki progresywne, bo o nich mowa, są bardzo uniwersalne i sprawdzają się w każdej sytuacji. Niezależnie od tego, czy patrzymy na przedmioty znajdujące się w oddali czy bezpośrednio obok nas – zawsze zapewniają nam prawidłową korekcję.

Soczewki progresywne posiadają szereg cech, które czynią z nich bardzo wyjątkowe rozwiązanie. Przede wszystkim zapewniają szerokie pole widzenia, niezależnie od tego, w jakiej odległości znajduje się obiekt na który patrzymy. Dobrze stabilizują obraz i eliminują jakiekolwiek zniekształcenia. Bardzo płynnie przechodzą pomiędzy odległościami, stale zapewniając czysty obraz. Jest to ważne dla osób które posiadają dwie wady wzroku jednocześnie. Bez takich soczewek nawet proste czynności, takie jak schodzenie po schodach, powodowały u nich pewien dyskomfort. Dzięki soczewkom progresywnym takie rzeczy przestają być jakimkolwiek wyzwaniem.

soczewki progresywne Kraków

Z racji dużej popularności jaką cieszą się obecnie soczewki progresywne, na rynku znajdziemy kilka różnych ich typów. Soczewki indywidualne należą do najbardziej zaawansowanych i dających największe możliwości. Dobiera się je po przeprowadzaniu dokładnych badań diagnostycznych i ocenie potrzeb pacjenta. Dzięki temu w stu procentach dostosowują się one do oka swojego właściciela. Na rynku dostępne są też mniej zaawansowane soczewki progresywne, które posiadają strefę progresji po zewnętrznej stronie.

Soczewki progresywne to prawdziwy skarb dla osób, które zmagają się z dwiema wadami wzroku jednocześnie. Dzięki nim bez zmiany okularów można czuć się komfortowo i pewnie przy patrzeniu na dowolne obiekty, niezależnie od tego, w jakiej odległości od obserwatora się znajdują. Co więcej, przejście od bliży do dali jest przy nich bardzo płynne – użytkownik praktycznie nie zauważa żadnej różnicy.

 • Telefon:
  698 658 759

 • ul. Wysłouchów 6A/9
  30-611 Kraków

 • E-mail:
  super.optyk@wp.pl

logo-footer

© Copyright salonsuperoptyk.pl. All Rights Reserved.