• 698 658 759
 • super.optyk@wp.pl
 • 10-18 (od Pn do Pt)
 • 6

  lip

  2017

Badanie wzroku

Wybieranie korekcji wzroku bez konsultacji z wykwalifikowanym do tego lekarzem jest poważnym błędem. Wielu ludzi uważa, że są w stanie wybrać najlepsze dla siebie rozwiązania jedynie na podstawie tego, co przeczytają w internecie. Takie podejście jednak uniemożliwia zastosowanie w pełni właściwej korekcji dla danego przypadku. Stosowanie złych rozwiązań może niekiedy przyczynić się do pogorszenia wady wzroku, zatem podchodząc do tego w taki sposób sami wyrządzamy sobie krzywdę.

Za diagnostykę wad wzroku odpowiada optometrysta. W celu uzyskania pełnych i dokładnych wyników potrzebne jest przeprowadzenie szeregu specjalistycznych badań. Na początku wykonuje się badania komputerowe, ale same w sobie nie dostarczają one jeszcze wystarczającej ilości informacji. Mogą stanowić jedynie wstęp, na podstawie którego optometrysta zbiera najbardziej podstawowe informacje o stanie wzroku pacjenta. Do uzyskania pełnych wyników potrzebne są bardzo liczne badania.

badanie oczu u optyka

Do tych najważniejszych należy między innymi określenie anomalii widzenia pobocznego, określenie punktów akomodacji i konwergencji, badanie gałek ocznych i źrenic, ocena widzenia barw, weryfikacja oka dominującego i wiele innych. Wszystkie badania mogą być wykonywane wyłącznie przez wykwalifikowanych ludzi, dysponujących specjalistycznym sprzętem. Dobór korekcji wady wzroku zawsze powinien odbywać się po przeprowadzeniu takich badań. Pod żadnym pozorem nie wolno robić tego samodzielnie, bowiem nikt z nas nie posiada wiedzy odpowiedniej do określenia, jaka korekcja jest nam potrzebna.

 • Telefon:
  698 658 759

 • ul. Wysłouchów 6A/9
  30-611 Kraków

 • E-mail:
  super.optyk@wp.pl

logo-footer

© Copyright salonsuperoptyk.pl. All Rights Reserved.