• 698 658 759
 • super.optyk@wp.pl
 • 10-18 (od Pn do Pt)
 • 12

  wrz

  2017

Soczewki kontaktowe – dopasowane do sportowego stylu życia

Noszenie okularów bardzo często jest konieczne. Trudno jednak oczekiwać, aby można było w nich uprawiać jakikolwiek sport. W takiej sytuacji należy szukać innych rozwiązań.

Od czego zacząć?

Nigdy nie należy dobierać soczewek samodzielnie, bowiem sami nie jesteśmy w stanie prawidłowo zdiagnozować swojej wady wzroku ani stwierdzić, jakie rozwiązania będą przy niej najlepsze. W czasie wizyty u okulisty, koniecznie należy opowiedzieć mu o naszym stylu życia oraz uprawianych sportach. Ma to ogromny wpływ na wybór odpowiednich soczewek. Jeśli na przykład uprawiamy jakiekolwiek sporty wodne, okulista będzie w stanie polecić nam takie soczewki, które są odporne na wilgoć. Bardzo możliwe, że zaproponuje nam również specjalne gogle ochronne. Wybór dobrych soczewek oraz odpowiednich dodatków sprawi, że będziemy mogli uprawiać sport bezpiecznie i przyjemnie.

Co na rynku?

W sklepach spotkamy się obecnie z ogromnym wyborem soczewek. Coś odpowiedniego znajdą tam właściwie wszyscy użytkownicy, bez względu na swoje wymagania. Istnieją również i takie, które przeznaczone są dla osób aktywnie uprawiających różnego rodzaju sporty. Mało tego, niektóre modele zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o konkretnych dyscyplinach, tak, aby nie ograniczały pola widzenia w najbardziej potrzebnym w danym sporcie zakresie. Dobre soczewki nie powinny powodować w czasie uprawiania sportu żadnego dyskomfortu. To, czy soczewki przeszkadzają nam w uprawianiu aktywności doskonale czuć zwłaszcza w przypadku tych dyscyplin, które wymagają od nas założenia jakiegokolwiek okrycia głowy – od kasku po gogle ochronne. Dla sportowców zaleca się raczej stosowanie jednorazowych soczewek. W czasie uprawiania sportu zawsze istnieje bowiem pewne ryzyko ich uszkodzenia – w takim wypadku będzie to po prostu mniej dotkliwa strata.

W naszej ofercie znaleźć można soczewki przystosowane specjalnie do potrzeb sportowców. Zastosowane w nich rozwiązania sprawiają, że uprawianie sportów staje się w nich bardzo wygodne.

Powłoki

Istnieje kilka rodzajów powłok, które mogą być zastosowane w soczewkach. W przypadku soczewek dla sportowców warto wybrać taką powłokę, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. Przydaje się również powłoka antyrefleksyjna oraz hydrofobowa.

 • Telefon:
  698 658 759

 • ul. Wysłouchów 6A/9
  30-611 Kraków

 • E-mail:
  super.optyk@wp.pl

logo-footer

© Copyright salonsuperoptyk.pl. All Rights Reserved.