• 698 658 759
 • super.optyk@wp.pl
 • 10-18 (od Pn do Pt)
 • 12

  lip

  2017

Jakie szkła? Czyli soczewki okularowe dopasowane do potrzeb

Soczewki okularowe, czyli szkła okularowe, to gładkie oraz przeźroczyste krążki, które posiadają moc optyczną. Ich zadaniem jest korekcja wady wzroku. Soczewki okularowe umożliwiają nam komfortowe oraz wyraźne widzenie.

Celem tego artykułu jest przedstawienie pełnego oferty okularowych soczewek, które są dostępne w salonach grupy Optyk Rodzinny.

Soczewki można podzielić na kilka podkategorii oraz kategorii.

Materiały okularowej soczewki, czyli z czego to szkiełko?

szkło - mineralne soczewki o obciążeniu, które jest odporne na zarysowania jak i także wrażliwe na uderzenia. Do opraw na tak zwaną "żyłkę" zdecydowanie się nie nadają.

plastik - organiczne soczewki. Są odporne na zarysowania, ale bardzo lekkie.

trivex - jest to materiał najbardziej odporny na uderzenia oraz opatentowany.

Konstrukcja soczewki okularowej:

jednoogniskowe soczewki - są zalecane dla osób młodych, które mają sprawną akomodację. Wówczas jest możliwość widzenia na wszystkie możliwe odległości. U osób powyżej czterdziestego roku życia sprawdzają się w zakresie widzenia ograniczonym. Wymaga to użytkowania dwóch par okularów. Takich, przez które widzimy do dali jak i także do bliży.

asferyczne soczewki - są one stworzone dla osób z dużymi jak i także ze średnimi wadami wzroku. Mają zmienną krzywiznę oraz redukuję efekt tak zwanego powiększenia czy też pomniejszenia. Dodatkowo umożliwiają pole widzenia, które jest wolne od wszelkich zniekształceń.

dwuogniskowe soczewki - są zalecane dla osób powyżej czterdziestego roku życia. Pozwalają na widzenie w zakresach 2 odległości. Mowa tutaj o odległości bliży oraz dali. Jedyną ich wadą jest nie zapewnienie widzenia wyraźnego w pośrednich odległościach

progresywne soczewki - są zalecane dla osób powyżej czterdziestego roku życia. Pozwalają one na wyraźne widzenie na wszelkich odległościach. Dzięki czemu? Dzięki odpowiedniej konstrukcji ze zmianą płynną mocy. W zasadzie jeśli chodzi o soczewki progresywne to istnieje kilka klas soczewek. Im klasa soczewek jest wyższa, tym soczewki te są bardzo komfortowe oraz indywidualne. Jednakże na temat tychże soczewek powstało kilka mitów, które skutecznie zniechęcają do ich użycia. Optycy z Optyk Rodzinny bardzo chętnie zaoferują oraz wytłumaczą odpowiednią konstrukcję, która jest dopasowana do indywidualnych Państwa potrzeb.

biurowe soczewki - są one zalecane dla osób powyżej czterdziestego roku życia. Sprawdzają się one na przy pracy biurowej czyli przy pracy przy komputerze.

relaksacyjne soczewki - posiadają sferę z mocą dodatkową.

Szkiełka szlachetne uszlachetniają powierzchnię okularowej soczewki:

utwardzająca powłoka

powłoka antyrefleksyjna

powłoka hydrofobowa

powłoka oleofobowa

powłoka antystatyczna

Jeśli chodzi o konkretny już dobór odpowiednich dla Państwa soczewek to zajmą się tym z całą pewnością optycy w naszych salonach. Powyżej zostały jednak wymienione możliwości oraz rodzaje materiałów, z których są wykonane. Został także wspomniany podział soczewek.

 • Telefon:
  698 658 759

 • ul. Wysłouchów 6A/9
  30-611 Kraków

 • E-mail:
  super.optyk@wp.pl

logo-footer

© Copyright salonsuperoptyk.pl. All Rights Reserved.