• 698 658 759
 • super.optyk@wp.pl
 • 10-18 (od Pn do Pt)
 • 5

  lip

  2017

Jak wybrać najlepsze dla siebie okulary?

Przy wybieraniu okularów nie musimy kierować się ceną. W tym przypadku droższe wcale nie oznacza lepsze. Istnieje wiele czynników które wpływają na to, czy dany model będzie dla nas odpowiedni. Trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na wygodę użytkowania, bowiem to ona decyduje o tym, jak na co dzień będziemy czuli się z takimi okularami. Najlepiej robić to we współpracy z wykwalifikowanym optykiem, który będzie w stanie doradzić nam co do najlepszych dla nas rozwiązań.

Pierwszym krokiem zawsze powinno być dokładne przebadanie swojego wzroku. Nigdy nie należy wybierać okularów na podstawie tego, co nam się wydaje – jest to droga donikąd. Trzeba zatem albo wybrać się najpierw do przychodni, albo pójść na badania od razu do salonu optycznego. Kiedy będziemy wiedzieli, na jaką dokładnie wadę wzroku cierpimy, optyk będzie mógł dopasować do niej odpowiednie szkła. Oprócz samego rodzaju soczewek warto zainteresować się też różnego rodzaju dodatkami, które znacznie zwiększą naszą codzienną wygodę. Ciekawym przykładem są tu okulary z przyciemnianymi szkłami, które jednocześnie będą korygować naszą wadę wzroku jak i chronić nas przed promieniami słońca.

dobór okularów Kraków

W kwestii ochrony przed promieniowaniem bardzo przydatne są soczewki z powłoką antyrefleksyjną. Są one szczególnie polecane kierowcom lub osobom, które dużo pracują przy komputerze. Powłoka ta zapobiega odbijaniu się od soczewek światła, zapewniając nam znacznie większą wygodę i dokładniejszy obraz. Kolejną ciekawą propozycja są soczewki progresywne. Mogą z nich korzystać osoby, które cierpią jednocześnie na dalekowzroczność, jak i bliskowzroczność. Dawniej w takich przypadkach potrzebne były dwie pary okularów; soczewki progresywne rozwiązują ten problem.

Z punktu widzenia naszej wygody i wyglądu równie ważną rzeczą jest wybranie odpowiednich oprawek. Trzeba wziąć przy tym pod uwagę grubość szkieł, które musimy nosić. Czasami niewielka wada wzroku sprawia, że nasze soczewki są zbyt cienkie na niektóre rodzaje oprawek. Warto pamiętać, że w takich okularach będziemy często chodzili przez cały dzień, zatem wygoda jest tu kwestią absolutnie podstawową. Warto po prostu poświęcić na to nieco czasu i wypróbować jak najwięcej oprawek. Jedynie w taki sposób będziemy mogli stwierdzić, które odpowiadają nam najbardziej.

 • Telefon:
  698 658 759

 • ul. Wysłouchów 6A/9
  30-611 Kraków

 • E-mail:
  super.optyk@wp.pl

logo-footer

© Copyright salonsuperoptyk.pl. All Rights Reserved.