• 698 658 759
 • super.optyk@wp.pl
 • 10-18 (od Pn do Pt)
 • 30

  cze

  2017

Optyk - jedynie do niego po okulary!

Nie warto kierować się ceną, ponieważ może to odbić się niekorzystnie na zdrowiu naszych oczu.

Pierwsze kroki – do lekarza lub optometrysty

Jeśli zauważysz kłopoty ze wzrokiem, koniecznie wybierz się do okulisty albo optometrysty! Problemy z widzeniem nie zawsze są spowodowane samą wadą wzroku. Nierzadko to objaw wielu poważnych chorób. Okulista lub optometrysta nie tylko zbadają ten narząd. Poza tym przeprowadzą dokładny wywiad medyczny, aby wyeliminować wszelkie ewentualne dolegliwości, które mogą być związane np.: z metabolizmem, hormonami albo układem nerwowym. Pamiętaj, że wizyta u fachowca nie jest tylko zwykłym odczytywanie liczb oraz liter. Specjalista określi ewentualną wadę wzroku oraz oceni ogólny stan zdrowia. Dobrej jakości salony optyczne zazwyczaj zatrudniają okulistów albo optometrystów, aby byli oni w stanie na miejscu zbadać pacjenta i oszacować wyżej wymienione aspekty.

okulary z salonu optycnego

Uważaj na okulary kupowane poza salonami optycznymi

Na rynku nie brakuje bardzo atrakcyjnych - z pozoru - ofert. Należy jednak wiedzieć, że takie okulary mogą poważnie zniszczyć narząd wzroku. Jeśli jesteś pewny, jakie moce są ci potrzebne oraz chcesz zaoszczędzić, to zrób wszystko, aby było to rozwiązanie jedynie na pewien czas. Pamiętaj jednak, że okulary pochodzące z niepewnego źródła mogą pogarszać jakość widzenia czy pogłębiać istniejącą wadę. Poza tym są to produkty, które powodują bóle oczu czy głowy.

Dobór indywidualny

Oczy są asymetryczne, co powoduje, że rzadko zdarza się, by miały dokładnie tę samą wadę. To powoduje, że istotne jest precyzyjne zbadanie narządu wzroku przez fachowca - przed dokonaniem zakupów. Warto wiedzieć, że okulary dostępne poza salonami mają soczewki o takich samych mocach, które dla zdecydowanej większości osób są nieodpowiednie.

Zakup "zerówek"

Na rynku nie brakuje także tak zwanych "zerówek". Są to okulary, które nie korygują żadnych wad wzroku. Zazwyczaj kupowane są jako dodatek do wyjściowej stylizacji. Niestety, noszenie takich produktów jest niekorzystne dla zdrowia. Tego typu okulary nie posiadają koniecznych filtrów chroniących. Może to powodować szkodliwe działanie na wzrok. Jedynie okulary kupione w salonie optycznym dają gwarancję, że szkła nie będą negatywnie działać na oczy.

 • Telefon:
  698 658 759

 • ul. Wysłouchów 6A/9
  30-611 Kraków

 • E-mail:
  super.optyk@wp.pl

logo-footer

© Copyright salonsuperoptyk.pl. All Rights Reserved.