• 698 658 759
 • super.optyk@wp.pl
 • 10-18 (od Pn do Pt)
 • 11

  wrz

  2017

Dwuogniskowe soczewki

Różne soczewki są przystosowane do potrzeb użytkowników cierpiących na poszczególne wady wzroku. Dzięki soczewkom dwuogniskowym możliwe jest rozwiązanie problemów z prawidłową akomodacją oka. Problemy takie są charakterystyczne dla prezbiopii.

Prezbiopia jest chorobą dotykającą najczęściej ludzi po 45 roku życia. Sprawia ona, że oczy nie są w stanie dostrzegać niewielkich obiektów znajdujących się bezpośrednio przed nimi. Jest to szczególnie mocno odczuwalne w czasie czytania, bowiem osoba chora nie jest w stanie rozróżnić liter napisanych drobnym drukiem. Dzięki soczewkom dwuogniskowym można zapewnić takim osobom pełen komfort i możliwość czytania bez przeszkód. Zwykle takie soczewki są kojarzone jedynie z okularami. W rzeczywistości jednak współczesna technologia pozwala również na wytwarzanie dwuogniskowych soczewek kontaktowych, które dla wielu ludzi są bardziej odpowiednie. Zdecydowanie warto się z nimi zapoznać i zobaczyć, dlaczego korzystanie z nich może być tak pomocne.

Co to jest dwuogniskowa soczewka?

Dwuogniskowa soczewka łączy w sobie funkcje dwóch różnych soczewek o odmiennej mocy. Pozwala dzięki temu zarówno dokładnie widzieć niewielkie przedmioty z bliska, jak i zapewnia normalne widzenie na odległość. Jest to rozwiązanie dla osób z prezbiopią. Choroba ta pojawia się wraz z wiekiem i poważnie utrudnia oku szybką akomodację do zmiany punktu widzenia.

Nasza oferta obejmuje soczewki dwuogniskowe, przeznaczone dla osób cierpiących na prezbopię. Oferujemy dwa rodzaje soczewek: organiczne i mineralne. Nasze soczewki dostępne są z dodatkiem fotochromu Trasitions VI. Jeśli użytkownik ma szczególne wymagania co do barwienia soczewek, jesteśmy w stanie wykonać je na indywidualne zamówienie.

W naszej ofercie znajduje się również kilka typów powłok dla soczewek. Powłoka HARD jest najlepiej utwardzona. SET jest utwardzana lakierowo, do tego wzbogacona o antyrefleks i powłokę hydrofobową. HSMC posiada dodatkowo odbicie szczątkowe na poziomie 99,8%. Dla osób zainteresowanych najwyższą odpornością przeznaczona jest powłoka Royal. Wykonana dzięki nowoczesnym technologiom i z bardzo wytrzymałych materiałów sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach. Powłoka LOTUS - LO² - LOTUS-TWO-SUPERCLEANCOAT może być zastosowana w soczewkach organicznych.

 • Telefon:
  698 658 759

 • ul. Wysłouchów 6A/9
  30-611 Kraków

 • E-mail:
  super.optyk@wp.pl

logo-footer

© Copyright salonsuperoptyk.pl. All Rights Reserved.