• 698 658 759
 • super.optyk@wp.pl
 • 10-18 (od Pn do Pt)
 • 18

  wrz

  2017

Soczewki okularowe: magazynowe – organiczne

Soczewki okularowe organiczne w języku potocznym nazywa się także soczewkami plastikowymi. Są one lekkie i odporne na uszkodzenia. Wykonuje się je z wykorzystując polimery syntetyczne. Mogą być z powodzeniem montowane we wszystkich rodzajach oprawek do okularów, zarówno tych pełnych, na żyłkę, jak i do patentów.

Soczewki organiczne występują w różnych indeksach, czyli stopniach pocieniowania. Bazowym materiałem organicznym jest CR39, który posiada indeks załamania promieni światła na poziomie 1,50. Dostępne są także wyższe indeksy soczewek organicznych. Należą do nich wartości 1,53 (nazywany Trivexem); 1,56; 1,59 (poliwęglan); 1,60; 1,67; oraz 1,74. Im współczynnik załamania światła jest wyższy, tym cieńsza i lżejsza zarazem jest soczewka okularowa organiczna. Należy jednak wiedzieć, że wyższy indeks materiału soczewki organicznej skutkuje także zmniejszeniem jej transparentności. Skutkuje to obniżeniem jakości odwzorowania obrazu, na który się patrzy za pośrednictwem takiej soczewki.

Rodzaje soczewek organicznych:

- HARD – soczewka H8 utwardzona za pomocą lakieru
- HSMC – posiada utwardzenie lakierem, antyrefleks w postaci wielu warstw, powłokę hydrofobową i antystatyczną, odbicie szczątkowe zielone, transmisję światła na poziomie 99,8%;
- LOTUS – jedna z najlepszych powłok antyrefleksyjnych, posiada właściwości antystatyczne, powłokę hydrofobową i oleofobową, która zabezpiecza soczewkę przez wodą i substancjami oleistymi, odbicie szczątkowe zielone, transmisję światła na poziomie 99,8%;
- LED PROTECT – posiada zintegrowaną powłokę oleofobową oraz filtr blokujący światło niebieskie, doskonała do pracy przed komputerem, odbicie szczątkowe niebiesko – zielone.

Soczewki organiczne do okularów mogą występować także w wersji dodatkowo z filtrami polaryzacyjnymi. Światło spolaryzowane pozwala na uniknięcie odbijania się refleksów świetlnych od wody oraz nie widać w nim efektu falującego powietrza nad rozgrzanym asfaltem. Dzięki filtrom polaryzacyjnym możliwe jest także lepsze widzenie tego, co znajduje się w wodzie, gdyż światło nie odbija się od wody. Z tego względu soczewki okularowe organiczne fotochromowe z polaryzacją są szczególnie polecane dla kierowców, pilotów oraz wędkarzy. Łączą one w sobie bowiem efekty samoistnego przyciemniania się soczewek z filtrami polaryzacyjnymi.

 • Telefon:
  698 658 759

 • ul. Wysłouchów 6A/9
  30-611 Kraków

 • E-mail:
  super.optyk@wp.pl

logo-footer

© Copyright salonsuperoptyk.pl. All Rights Reserved.