• 698 658 759
 • super.optyk@wp.pl
 • 10-18 (od Pn do Pt)
 • 11

  lip

  2017

Okulary kupuj zawsze u optyka!

Wady wzroku dotykają obecnie ogromną część populacji, i nic raczej nie wskazuje na to, aby w kolejnych latach było lepiej. Z tego powodu różne rozwiązania pozwalające na korekcję wad wzroku i umożliwiające normalne funkcjonowanie z nimi cieszą się sporą popularnością. W ostatnich latach na rynku pojawiły się nawet gotowe okulary, które można kupić tak po prostu – bez żadnych wcześniejszych badań ani recepty. Trzeba jednak poważnie zastanowić się przed dokonaniem takiego zakupu. Może się bowiem okazać, że wybierzemy niewłaściwe dla naszych oczu okulary i narazimy się tym samym na znaczne pogorszenie naszych problemów ze wzrokiem.

Wybieranie okularów musi być niestety dość długim procesem. Jest to niezbędne do stwierdzenia, jaką mamy wadę wzroku i z jakich rzeczy należy skorzystać, aby ją skorygować. Gotowe okulary dostępne w sklepach posiadają ustaloną moc i są teoretycznie przeznaczone dla osób zmagających się z konkretnymi wadami. W rzeczywistości nikt samodzielnie nie jest w stanie stwierdzić, jakie dokładnie okulary są mu potrzebne – jest to bardzo indywidualna kwestia.

Jeżeli chcemy dobrze radzić sobie z naszymi problemami ze wzrokiem, to musimy wybrać się do jednego lub kilku specjalistów. Pierwszym krokiem powinna być wizyta u okulisty, który przebada nasze oczy. Lekarz taki stwierdzi, czy nie jesteśmy chorzy i nie wymagamy leczenia; jeśli nie, pozostaje nam wizyta u kolejnego specjalisty który zbada naszą wadę wzroku i pomoże w dobraniu okularów. Optometrysta przeprowadzi szereg badań, dokonując pełnej diagnostyki i określając, jakich okularów potrzebujemy. Ostatnim przystankiem będzie gabinet optyka. To on pomoże nam w wybraniu odpowiednich oprawek do potrzebnych nam soczewek. W tym momencie możemy wybrać wśród bardzo wielu rodzajów szkieł. Warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju dodatki, takie jak powłoka antyrefleksyjna. Znacznie zwiększają one naszą wygodę i dodatkowo chronią nasze oczy przed szkodliwymi czynnikami. Optyk określi również, jaki rodzaj oprawek będzie pasował do naszych soczewek. Sam wygląd jest już kwestią czysto indywidualną, choć oczywiście warto posłuchać porad co do tego, jakie modele najbardziej pasują do kształtu naszej twarzy.

 • Telefon:
  698 658 759

 • ul. Wysłouchów 6A/9
  30-611 Kraków

 • E-mail:
  super.optyk@wp.pl

logo-footer

© Copyright salonsuperoptyk.pl. All Rights Reserved.