• 698 658 759
 • super.optyk@wp.pl
 • 10-18 (od Pn do Pt)
 • 17

  maj

  2021

Okulary do czytania. Kiedy wzrok płata figle...

 

Większość osób w pewnym wieku zaczyna bezwzględnie potrzebować okularów. Dzieje się tak co najmniej z kilu powodów. Z jednej strony mogą być to naturalne czynniki jak starzenie się i „zużycie” narządu wzroku. Z drugiej strony mogą przyczyniać się do tego czynniki zewnętrzne jak np. przesiadywanie całe dnie przed komputerem, smartfonem czy telewizorem i oglądanie obrazu z bliska, a nawet zanieczyszczenia powietrza czy postęp choroby jak np. w przypadku cukrzycy, gdy diabetycy zaczynają uskarżać się na pogarszający się wzrok. Często jest tak, że pacjenci bardzo długo wzbraniają się z przyjściem do okulisty, nawet jeśli zaczynają dostrzegać, że wzrok zaczyna płatać im figle i dotychczas natychmiastowo dostrzegane przedmioty nie są już tak wyraźne. Zwykle okulary źle się kojarzą, dla wielu są niewygodne, jednak w pewnym wieku lub, gdy nawet jesteśmy młodzi, ale zaczynamy gorzej widzieć stają się wręcz niezbędne. Jak więc wybrać najlepsze okulary do czytania, kiedy wzrok zaczyna wyraźnie słabnąć?

Zbadaj wzrok i sprawdź, czy potrzebujesz okularów do czytania >>>

Okulary powiększające do czytania

Czytanie to jedna z umiejętności, którą wykorzystujemy praktycznie codziennie. Kiedy zaczynamy mieć problemy podczas czytania coraz trudniejsze staje się również majsterkowanie, wykonywanie hobbystycznych prac, a nawet dostrzeganie znaków drogowych. W okulary powinniśmy wyposażyć się nie tylko ze względu na wygodę, ale także własne bezpieczeństwo. Zanim jednak kupimy okulary zdecydowanie warto odwiedzić dobrego okulistę, który zbada jak mocne szkła są nam potrzebne i czy przy okazji nie rozwinęła się u nas inna wada.

Okulary powiększające do czytania można zakładać jedynie w pracy lub wtedy gdy są nam potrzebne, co dla wielu będzie ogromnym plusem, że nie trzeba ich nosić na co dzień. Jeśli zaczynasz mieć problemy z odczytaniem recepty, numeru telefonu z wizytówki czy liter w telefonie to zdecydowanie jest to najwyższy czas, aby wybrać się do okulisty i zaopatrzyć w okulary powiększające do czytania, które pozwolą na niezależność. 

Okulary do czytania męskie

Istnieje wiele modeli okularów do czytania, dzięki czemu każdy pacjent znajdzie te odpowiednie dla siebie. Często w salonach optycznych pracują przeszkoleni pracownicy, którzy pomogą w wyborze odpowiednich oprawek. Wybór męskich okularów do czytania powinien być przede wszystkim zależny od stylu ich posiadacza. Można wybrać proste, dyskretne oprawki, można jednak nieco zaszaleć i wybrać takie o nietypowym kształcie czy kolorze. Najlepiej, aby mężczyzna zaplanował sobie odpowiednio więcej czasu na wybór oprawek, aby nie spieszyć się podczas wizyty u optyka i wybrać te najlepsze. Do okularów można dobrać pełną oprawkę, oprawkę obejmująca soczewkę do połowy, a także oprawki bezramkowe. Wybór jest naprawdę duży i każdy mężczyzna powinien znaleźć dla siebie idealne okulary do czytania. 

Jak dobrać okulary do czytania?

Dobre okulary do czytania powinny być nie tylko modne, ale także wytrzymałe, solidne i wyposażone w elastyczne oprawki. Dzięki tym parametrom zdecydowanie dłużej nam posłużą.

Aby dobrze dobrać okulary do swojej wady wzroku należy wybrać się do okulisty, optyka lub optometrysty, który sprawdzi ostrość wzroku i dobierze szkła odpowiednie do wady.

Kupując okulary w przypadkowym sklepie bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą, można narazić się na jeszcze większe problemy ze wzrokiem. Szkła w okularach do czytania powinny być dopasowane do konkretnej osoby i wady, którą posiada. Soczewki w okularach powinny być wykonywane na indywidualne zamówienie, natomiast w kwestii oprawek można już nieco zaszaleć. Warto jednak przede wszystkim wybierać okulary i soczewki tak, aby były wygodne. Jeśli gdzieś będą uwierały to szybko zrezygnujemy z ich noszenia. Po drugie warto, aby okulary były wytrzymałe. Z reguły grubsze oprawki są bardziej wytrzymałe i sprawdzą się u większości osób, szczególnie wtedy, gdy nie jest się jeszcze przyzwyczajonym do ich noszenia. Tak naprawdę po 40. roku życia powinno się wykonywać regularne badanie wzroku co 2 lata, aby uniknąć 

CZYTAJ TAKŻE: Jakie szkła, czyli soczewki dobrane do potrzeb >>>

 

 • Telefon:
  698 658 759

 • ul. Wysłouchów 6A/9
  30-611 Kraków

 • E-mail:
  super.optyk@wp.pl

logo-footer

© Copyright salonsuperoptyk.pl. All Rights Reserved.