• 698 658 759
 • super.optyk@wp.pl
 • 10-18 (od Pn do Pt)
 • 16

  lip

  2021

Jak wybrać idealne okulary do swojego kształtu twarzy i stylu?

Bez względu na to, czy po raz pierwszy czy pięćdziesiąty kupujesz okulary, zawsze ważne jest, aby znaleźć parę, która pasuje do Twojego stylu. Wybór okularów jest tak duży, że może być trudno go zawęzić. Twój styl życia, osobisty styl i kształt twarzy powinny odgrywać rolę w podjęciu decyzji.

Czy okulary wpłyną na mój styl życia?

Twoja praca i hobby mają wpływ na to, jakich okularów potrzebujesz. Na przykład, jeśli pracujesz przy komputerach przez cały dzień, będziesz potrzebował innych soczewek niż osoba, która głównie pracuje przy samochodach. Oto kilka przykładów, które pomogą Ci dobrać odpowiednie okulary do Twojego stylu życia:


Okulary do uprawiania sportu. Jeśli uprawiasz sport, możesz potrzebować wytrzymałych okularów, które zapewniają ochronę oczu i pozwalają na swobodne poruszanie się.


Okulary do pracy przy komputerze. Osoby, które pracują przy komputerze, zazwyczaj korzystają z okularów dwuogniskowych. Podwójne soczewki pozwalają skupić się na bliskim obiekcie, takim jak monitor komputerowy, lub na odległym obiekcie za pomocą tej samej pary okularów. Oznacza to, że nie będziesz musiał odchylać głowy do tyłu, aby zobaczyć monitor.


Okulary dla zawodów handlowych. Jeśli pracujesz w specjalistycznej dziedzinie, w której wykonuje się prace ręczne, będziesz potrzebował okularów dwuogniskowych na całej powierzchni soczewki. Pozwolą Ci one widzieć zarówno małe, jak i duże szczegóły, które są niezbędne dla elektryków, hydraulików czy mechaników samochodowych.

okulary


Okulary do pracy na świeżym powietrzu. Podczas zajęć na świeżym powietrzu będziesz potrzebować okularów z ochroną przed promieniowaniem UV, aby chronić oczy przed słońcem.


Jakie okulary pasują do mojego kształtu twarzy?
Okulary to świetny dodatek do podkreślenia. Wiedza o tym, jaki styl pasuje do Twojego kształtu twarzy, pomoże Ci znaleźć odpowiednie oprawki, które będą dla Ciebie najwygodniejsze. Rozważ swoje proporcje twarzy, w tym mostek nosa, kształt i wielkość oczu oraz szerokość skroni i czoła, badając dostępne opcje.


Owalny kształt twarzy
Twarze, które wydają się wąskie z zaokrąglonym podbródkiem, są uważane za owalne. Nawet przy nieco szerszych kościach policzkowych, twarze o owalnym kształcie zazwyczaj wydają się zrównoważone na górze i na dole, więc większość oprawek jest dla nich korzystna. Należy jednak pamiętać, że oprawki powinny sięgać nieco szerzej niż najszersza część twarzy. Pomoże to dodać szerokości do wąskiej twarzy.


Trójkątny kształt twarzy
Jeżeli Twoje czoło jest najszerszą częścią twarzy, masz twarz w kształcie trójkąta. Postaraj się wybierać oprawki, które zrównoważą Twoje czoło. Oprawki, które są szersze u dołu, pomogą stworzyć tę równowagę. Okrągłe lub kwadratowe oprawki podkreślą dolną połowę twarzy, a nie jej górną część.


Okrągły kształt twarzy
Jeżeli Twoje kości policzkowe są szersze niż czoło i podbródek, masz okrągłą twarz. Powinnaś wybrać oprawki, które wydłużą Twoją twarz. Szukaj szerokich lub prostokątnych oprawek, które wydłużą ogólny kształt twarzy. Jeżeli Twoje oczy wydają się być blisko siebie, możesz dodać kontrastujący kolor mostka, aby wydłużyć przestrzeń między oczami.


Kwadratowy kształt twarzy
Jeżeli długość Twojej twarzy jest mniej więcej równa jej szerokości, a Twoja linia szczęki jest szersza i bardziej skośna, masz twarz o kwadratowym kształcie. Wybierając oprawki, Twoim celem powinno być złagodzenie kątów twarzy za pomocą oprawek o zaokrąglonych krawędziach. Owalne oprawki stworzą linie, które wygładzą Twój kształt twarzy. Okrągłe oprawki podkreślą również Twoje oczy i wydłużą nos.


Jak moje okulary mogą odzwierciedlać moją osobowość?
Drobne szczegóły na okularach mogą wiele powiedzieć o Twojej osobowości. Kształt, kolor i materiał oprawek tworzą razem małe odbicie tego, jak postrzegasz siebie.


Oto kilka trendów, które mogą pomóc Ci w wyborze oprawek:

 • Jasne kolory są ogólnie postrzegane jako młodzieńcze i energiczne. Wybierz jaskrawy kolor, jeśli chcesz się wyróżnić z tłumu.
 • Drewniane oprawki są wyrafinowane i dodają Ci uroku w starym stylu.
 • Metalowe oprawki odzwierciedlają zainteresowania nowoczesną technologią i będą stanowić inteligentny, dopracowany wizerunek.

Przymierz kilka oprawek, aby znaleźć wzór, który najbardziej Ci się podoba. Po przymierzeniu będziesz mieć lepsze wyobrażenie o kolorach i oprawkach, które pasują do Twojego stylu.


Wybierając parę oprawek, weź pod uwagę również swoją garderobę. Wyszukane, jaskrawo kolorowe oprawki są zabawne do przymierzenia, ale mogą nie pasować do żadnego z Twoich ubrań.


Jakiego koloru powinny być moje okulary?
Wybierając oprawki, weź pod uwagę swój kolor skóry i włosów. Jeżeli chcesz, aby Twoje okulary wyróżniały się, wybierz takie kolory oprawek, które kontrastują z Twoją skórą. Na przykład, para oprawek z ciemnymi brzegami będzie pasować do jaśniejszego odcienia skóry. Jeśli natomiast chcesz, aby oprawki były mniej widoczne, wybierz parę z pastelowymi lub cienkimi metalowymi obwódkami.


Wykorzystaj oprawki, aby podkreślić swoje najlepsze cechy. Jeśli podobają Ci się Twoje oczy, wybierz oprawki, które przyciągają do nich uwagę. Baw się dobrze, eksperymentując z różnymi opcjami, aby znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Dowiedz się więcej na: http://semichem.pl/

 • Telefon:
  698 658 759

 • ul. Wysłouchów 6A/9
  30-611 Kraków

 • E-mail:
  super.optyk@wp.pl

logo-footer

© Copyright salonsuperoptyk.pl. All Rights Reserved.