• 698 658 759
 • super.optyk@wp.pl
 • 10-18 (od Pn do Pt)
 • 14

  lip

  2021

Postacie dziecięce, które noszą okulary

Noah miał trudności w szkole. Nie widział dobrze tablicy i nie radził sobie w klasie przedszkolnej tak łatwo, jak się spodziewał. Jego mama zabrała go do optometrysty, aby ocenić jego wzrok; wtedy Noah usłyszał nowinę.

Harry Potter z serii o Harrym Potterze

Chłopiec, który żył" J.K. Rowling nosił okulary i w ten sposób uratował świat czarodziejów. W serii siedmiu książek Twoje dziecko może śledzić losy Harry'ego i jego przyjaciół Hermiony i Rona, którzy rozpoczynają naukę w szkole, uczą się magicznych zaklęć i pokonują Czarnego Pana Voldemorta.


Z każdą książką (i filmem) tematyka i tonacja stają się coraz poważniejsze, dlatego z małymi dziećmi warto przeczytać tylko kilka pierwszych. Kiedy uznasz, że są gotowe na każdą kolejną książkę, dodaj je do listy na dobranoc.


Clark Kent z Supermana
Trudno o bardziej uwielbianego superbohatera niż Superman. Ten bohater DC Comics pojawił się w komiksach i sercach dzieci w 1938 roku i pozostaje popularny do dziś. Kiedy Superman zakłada pelerynę i kombinezon, aby uratować swoją ukochaną Lois Lane, lata bez pomocy wzroku. Jednak jego alter ego, Clark Kent, słynnie nosi duże okulary w grubych oprawkach, które ukrywają jego prawdziwą tożsamość.


Pozwól dziecku puścić wodze fantazji, udając, że jest superbohaterem lub bohaterką w przebraniu za każdym razem, gdy zakłada okulary.


Cyclops z X-Men
Kolejny superbohater na szczycie naszej listy. Marvel Comics dodał kolejnego mutanta do swojej Szkoły dla Uzdolnionej Młodzieży w 1968 roku. Cyclops nosi okulary, aby chronić tych, którzy go otaczają. Jeśli spojrzy na kogoś lub coś bez tych okularów, niszcząca wiązka może go zranić. Ta nadludzka zdolność jest przydatna w walce, ale nie jest zbyt zabawna na imprezie.

okulary


Velma z Scooby-Doo
Scooby-Doo i jego gang detektywów bez Velmy splajtowaliby. Jej inteligencja pomaga grupie odkrywać tropy, rozwiązywać zbrodnie i znaleźć wystarczająco dużo przekąsek, aby zadowolić Scooby'ego i Kudłatego.


Wykorzystaj Velmę i jej wszechobecne okulary, aby pomóc dzieciom zrozumieć, że dzięki okularom łatwiej jest dostrzec wskazówki. Stwórz polowanie na padlinożerców lub inne zadanie oparte na wskazówkach, aby dzieci mogły same wypróbować tę umiejętność.


Dr Ian Malcolm z Parku Jurajskiego
Jeśli Twoje starsze dziecko uwielbia dinozaury, to jest to postać, na którą warto położyć nacisk. Powieść Michaela Crichtona Jurassic Park zaowocowała trzema filmami, ścieżką dźwiękową i gadżetami jak okiem sięgnąć. Podczas gdy dinozaury przyciągają większość uwagi, dr Ian Malcolm jest jedną z najbardziej pamiętnych postaci ludzkich. Przeżyj jego epicką przygodę, by ratować życie, walczyć z prehistorycznymi stworzeniami i sprawić, by okulary stały się modne.


Atticus Finch z filmu "Zabić drozda" (To Kill a Mockingbird)
W nagrodzonej Pulitzerem powieści Harper Lee czytelnicy śledzą losy Jean Louise Finch (lepiej znanej jako "Scout"). Jej ojciec, Atticus Finch, wpaja swojej córce wartości takie jak tolerancja, życzliwość i uczciwość. Powieść jest warta przeczytania, ale dzieci mogą łatwiej zauważyć okulary Atticusa, jeśli obejrzą film z Gregorym Peckiem.


Dr Egon Spengler z Pogromców duchów
Ostatni dorosły (i człowiek) na tej liście pochodzi z filmu Pogromcy duchów z lat 80-tych. Ten film ma kilka momentów o tematyce dla dorosłych, więc możesz go obejrzeć, aby sprawdzić, czy będziesz czuł się komfortowo pokazując go swoim dzieciom. Chociaż są pewne elementy, które możesz musieć przewinąć do przodu, jeśli twoje dziecko jest zbyt młode, zabawny banter między Egonem i jego kolegami pogromcami duchów sprawia, że ten film jest warty zachodu.


Artur z Artura
Sardynka Artur z dumą nosi swoje charakterystyczne okulary. W rzeczywistości nosił je tak często, że jego młodsza siostra, D.W., myślała, że urodził się z nimi na twarzy. Pierwszy odcinek tej długoletniej serii opowiada o tym, jak bardzo Artur denerwował się nosząc je na początku i pokazuje, jak bardzo je docenił.


To tylko kilka postaci, które możesz wykorzystać, aby pokazać dzieciom, że ich bohaterowie też noszą okulary. Użyj ich jako punktu wyjścia, aby znaleźć postać, która zainspiruje Twoje dziecko.

 • Telefon:
  698 658 759

 • ul. Wysłouchów 6A/9
  30-611 Kraków

 • E-mail:
  super.optyk@wp.pl

logo-footer

© Copyright salonsuperoptyk.pl. All Rights Reserved.