• 698 658 759
 • super.optyk@wp.pl
 • 10-18 (od Pn do Pt)
 • 13

  wrz

  2017

NA MIARĘ TWOJEGO OKA" - soczewki kontaktowe nowej generacji "Target

Wiele osób noszących do tej pory klasyczne okulary postanawia zamienić je na soczewki kontaktowe. Wynika to z właściwości szkieł kontaktowych, dzięki  którym nie tylko zapewniają one wyraźnie widzenie, ale i spory komfort użytkowania. W przeciwieństwie do okularów nie ingerują w wygląd zewnętrzny i są świetnym rozwiązaniem dla osób uprawiających sport.

Obecnie wybór soczewek kontaktowych jest coraz większy. W końcu różne są potrzeby pacjentów. Same soczewki kontaktowe mają wiele zalet i to nie tylko z punktu widzenia codziennej wygody. Największą jest oczywiście możliwość uwolnienia się od uciążliwych okularów. Niestety okulary niejednokrotnie mocno ograniczają pole widzenia. Poza tym z biegiem czasu, nawet mimo pielęgnacji, tracą swój pierwotny kształt z uwagi na działanie wiatru czy deszczu. Poza tym soczewki kontaktowe zapewniają lepsze widzenie peryferyjne oraz mniejszy stopień zniekształceń. Co ciekawe, soczewki polepszają także jakość obrazu. Z kolei okularu z uwagi na rodzaj refrakcji, zmieniają nieco rozmiary oglądanych przedmiotów.

Sport to dziedzina, gdzie okulary są kiepskim pomysłem. O wiele lepszym rozwiązaniem są soczewki kontaktowe. Przede wszystkim pozwalają one na założenie czepka w czasie pływania czy maski podczas walki szermierczej. Jednocześnie zapewniają szeroki kąt widzenia, co ma ogromne znaczenie w grach zespołowych. Zmniejszają również ryzyko powstawania urazów w sportach kontaktowych. W przypadku sportowców i osób aktywnych na co dzień klasyczne szkła optyczne bywają sporą przeszkodą.

Soczewki kontaktowe są również dobrym pomysłem u motocyklistów, którzy muszą podczas jazdy zakładać kask. Ciężko znaleźć kask, który  będzie dobrze współgrać z okularami. Na końcu warto pamiętać o tym, że soczewki kontaktowe nie posiadają tendencji do zachodzenia parą. Tymczasem w przypadku okularów korekcyjnych jest to norma, co przeszkadza w wykonywaniu codziennych obowiązków. Jednak soczewki kontaktowe z drugiej strony wymagają odpowiedniej pielęgnacji. To bardzo ważne z punktu widzenia zdrowia samych oczu. Dzięki temu można cieszyć się dobrym wzrokiem i doskonałym samopoczuciem przez wiele lat.

 

 • Telefon:
  698 658 759

 • ul. Wysłouchów 6A/9
  30-611 Kraków

 • E-mail:
  super.optyk@wp.pl

logo-footer

© Copyright salonsuperoptyk.pl. All Rights Reserved.