• 698 658 759
 • super.optyk@wp.pl
 • 10-18 (od Pn do Pt)
 • 21

  lis

  2017

Okulary przeciwsłoneczne

Chyba każdy z nas marzy o pięknej, słonecznej pogodzie i wszechobecnych żywych kolorach. Okresy ciepła to te, za którymi tęsknimy najbardziej, a wyższe temperatury i silne nasłonecznienie to czynniki, które zwalczają pojesienną chandrę oraz wspomagają produkcję serotoniny, czyli hormonu szczęścia

Jakie okulary przeciwsłoneczne ?

Często jednak silne światło nie pozwala w pełni dostrzegać otaczającego nas piękna natury i w niektórych przypadkach może się nawet okazać niesamowicie szkodliwe dla organizmu. W celu ochrony niezwykle wrażliwych organów, jakimi są oczy, stworzono niezawodne okulary przeciwsłoneczne, które idealnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie słońce operuje w najbardziej efektywny sposób - na plaży, morzu, czy też na stokach narciarskich.

Historia tych niezwykle praktycznych akcesoriów sięga już XII wieku, a ich użytkowanie niesamowicie silnie ewoluowało przez lata. Szkła okularów przeciwsłonecznych produkowane były z różnorodnych materiałów - dziś jednak wykonuje się je z półprzezroczystego tworzywa sztucznego barwionego na takie kolory, jak: brązowy, ciemnoniebieski czy też ciemnozielony. Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać ? Wiele z nich znacznie różni się w zależności od ich jakości wykonania, zarówno w zakresie ich trwałości oraz wytrzymałości, jak i stopnia ochrony wzroku. Najlepsze będą okulary przeciwsłoneczne, które ograniczają dostęp światła widzialnego, a także światła ultrafioletowego, co sprawdza się zwłaszcza w regionach górskich, gdzie udział światła UV w promieniach słonecznych jest bardzo silnie zintensyfikowany.

jak dobrac okulary przeciwsłoneczne ?​ 

Okulary przeciwsłoneczne - jak dobrać?

W ciągu ostatnich lat okulary przeciwsłoneczne stały się jednak niezwykle popularną ozdobą, która dopełnia różnorodnych stylizacji wiosennych i letnich. Aktualnie rynek okulistyczny wychodzi naprzeciw coraz bardziej wysokim wymaganiom klientów i proponuje produkty w coraz odważniejszych i niezwykle modnych odsłonach - powiększyła się nie tylko gama kolorystyczna oprawek oraz szkieł, ale i różnorodność ich kształtów. Kolorowe i ciekawe w formie okulary przeciwsłoneczne pokochały znane gwiazdy, pasjonaci mody oraz blogerzy modowi, zachęcając całe społeczeństwa do wyrażania siebie poprzez ten element ubioru. Przy tak wielkich możliwościach wyboru pojawia się więc pytanie jak dobrać okulary przeciwsłoneczne? Niewątpliwie nie każdy rodzaj oprawek będzie pasował do naszej twarzy, dlatego nawet przy doborze takich okularów powinniśmy skorzystać z porad specjlaisty.

Idąc za duchem czasu oraz trendami panującymi w świecie mody, nasz sklep wychodzi naprzeciw nowoczesnym potrzebom osób kochających modę i dbających o swój wzrok. W naszej ofercie każdy pasjonat okularów przeciwsłonecznych odnajdzie najszerszy wybór najbardziej popularnych oprawek i szkieł, które są kompletnym must have każdego sezonu wiosenno-letniego, a także pomożemy dobrać Ci odpowiedni rodzaj szkieł i oprawek !

 • Telefon:
  698 658 759

 • ul. Wysłouchów 6A/9
  30-611 Kraków

 • E-mail:
  super.optyk@wp.pl

logo-footer

© Copyright salonsuperoptyk.pl. All Rights Reserved.