• 698 658 759
 • super.optyk@wp.pl
 • 10-18 (od Pn do Pt)
 • 21

  lut

  2018

Antyrefleksyjne okulary do komputera

Trudno byłoby wyobrazić sobie życie w dzisiejszych czasach bez korzystania z komputera. Urządzenia te służą nam zarówno do pracy, nauki jak i zabawy. Fakt, że elektronika tak mocno zdominowała nasze życie codzienne sprawił również, że potrzebujemy coraz lepszych okularów które chronią nasze oczy.

We współczesnych soczewkach stosuje się przede wszystkim powłoki uszlachetniające które sprawiają, że korzystanie z nich staje się znacznie wygodniejsze. Istnieje wiele różnych rodzajów powłok uszlachetniających – są to między innymi powłoki antyrefleksyjne, hydrofobowe czy oleofobowe.

Wyeliminowanie refleksów świetlnych jest szczególnie istotne przy soczewkach do pracy z komputerem. W tym celu stosowane są powłoki AR. Refleksy takie na dłuższą metę są bardzo męczące dla oka, przez co znacznie pogarszają naszą wydajność w pracy z komputerem. Powłoka eliminująca refleksy pozwala nam na znacznie dłuższe korzystanie z komputera czy pracę przy jakimkolwiek sztucznym oświetleniu. Nie odczuwamy tak odbijającego się światła i widzimy o wiele wyraźniej. Nasze oczy nie męczą się tak szybko.

Powłoki antyrefleksyjne

Powłoka AR eliminuje również światło odbijające się od powierzchni soczewek. Jest to niezwykle przydatne dla kierowców, którzy często prowadzą samochód w nocy.

Na rynku możemy znaleźć obecnie szereg różnych powłok do soczewek. Powłoka HARD przeznaczona jest do soczewek H8. SET to powłoka utwardzana lakierowo, posiadająca wielowarstwowy antyrefleks oraz powłokę hydrofobową i antystatyczną. HSMC posiada, oprócz tych samych cech, również odbicie szczątkowe 99,8%. LOTUS - LO² - LOTUS-TWO-SUPERCLEANCOAT jest nowoczesną powłoką stosowaną w soczewkach organicznych. Propozycją dla najbardziej już wymagających osób jest powłoka ROYAL. Posiada ona bardzo dużą odporność na zarysowania oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Właściwości antystatyczne sprawiają, że na soczewkach nie osadza się kurz ani pyłki. Wielowarstwowy refleks całkowicie eliminuje wszystkie niepożądane odbicia światła. Soczewki te są niezwykle wytrzymałe i bardzo wygodne w użytkowaniu.

 • Telefon:
  698 658 759

 • ul. Wysłouchów 6A/9
  30-611 Kraków

 • E-mail:
  super.optyk@wp.pl

logo-footer

© Copyright salonsuperoptyk.pl. All Rights Reserved.